המכירה הכי גדולה שעשיתי היתה של ארבע עשרה אלף דולר. האמת, ארבע .עשרה-מאתיים. אבל מי סופר
.קראו לה אוולין והיה לה את העור הכי מקומט שראיתי
כשחשבתי על זה אחר כך הבנתי מה היה סוד ההצלחה – לא שיקרתי לה אפילו .לרגע אחד
אנשים רבים אוהבים להשתמש במילים “עוקץ”. "קרח לאסקימוסים", וביטויים דומים כשמדובר על מכירה בעגלות. אבל אפשר לעבוד שם ועדיין להישאר בן אדם.

אם אתם צעירים לקראת טיסה וחוששים ממה יקרה שם למוסר, שלושה טיפים :שיעזרו לכם להיות נאמנים לעמוד השדרה של עצמכם

א. האמינו במוצר שאתם מוכרים. תמיד. לעולם אל תמכרו משהו שאתם לא הייתם קונים. אחרת אתם תשקרו, תזייפו וגם הלקוח ירגיש את זה.

ב. אם הייתם רוצים חיים קלים הייתם נשארים בבית. תהיו מקצועיים. אל תהיו מוכרים כאלה שאתם בעצמכם לא הייתם רוצים לפגוש. קחו זמן אחרי העבודה ותלמדו את סוד המוצרים שלכם כך שתוכלו להתאים ללקוח את מה שהוא צריך ולא את מה שצריך למכור היום.

ג. תסתכלו בעיניים. נסו להכיר את האדם שנמצא מולכם, נסו להיות חברים- לאו דווקא בשביל המכירה. אנשים קונים חוויה, הם קונים יחס אישי ותשומת לב. תהיו שם בשבילם. תהיו סבלניים. תחייכו. תעשו להם משהו טוב
אף פעם אל תעברו את הגבול. מוכר טוב יודע מתי לעצור. תהיו רעבים לכסף ד. אבל תהיו חזירים. אל תיקחו כסף ממי שאין לו. אל תגהצו שוב כרטיס שקיבל סירוב. אם תלמדו מספיק טוב ותהיו דוקטורים על העגלה תמיד יהיה לכם למי למכור.

ה. קחו איתכם דף ועט לעגלה ותכתבו לעצמכם משהו טוב כל בוקר.זה יעזור לכם לזכור מי אתם

אנשים טובים יותר הם בהכרח גם מוכרים טובים יותר. אל תפחדו להיות כאלה. גם אם תוותרו על מכירה אחת תחפו עליה בשלוש אחר כך. אף פעם אל תשכחו מאיפה באתם ואיזו מדינה אתם מייצגים.

.כתבתי שלושה טיפים וקראתם חמישה. זה היה שקר
.כשאתם על העגלה אל תעשו את זה